
Original Chery Jaecoo 5 2026 Smart Proximity Remote Key 4 Buttons
433MHz ID47 HITAG3 NCF29A1X
| Panic Button | No |
|---|---|
| Emergency Key/blade | Not Included |
| Buttons | 4 |
| Frequency | 433MHz |
| Transponder Chip | ID47 HITAG3 NCF29A1X |
| Status | Original |
| Remote Type | Smart Proximity Remote Key |
| Weight | 0.06 kg |
| Panic Button | No |
|---|---|
| Emergency Key/blade | Not Included |
| Buttons | 4 |
| Frequency | 433MHz |
| Transponder Chip | ID47 HITAG3 NCF29A1X |
|---|---|
| Status | Original |
| Remote Type | Smart Proximity Remote Key |
| Weight | 0.06 kg |
| Brand | Model | Year (From–To) |
|---|---|---|
| Chery | Jaecoo 5 | 2026 |
Original Chery Jaecoo 5 2026 Smart Proximity Remote Key 4 Buttons 433MHz ID47 HITAG3 NCF29A1X
Original smart proximity remote key, specifically designed for the 2026 Chery Jaecoo 5. Featuring a sleek, modern design, this complete electronic remote fob operates on a reliable 433MHz frequency and utilizes an ID47 HITAG3 (NCF29A1X) transponder chip to ensure seamless push-to-start and keyless entry performance.
Key Specifications:
-
Compatibility: Chery Jaecoo 5 (2026)
-
Buttons: 4 (Lock, Unlock, Trunk, Remote Start)
-
Frequency: 433MHz
-
Transponder Chip: ID47 HITAG3 NCF29A1X
-
Status: Original Manufacturer Part
-
Type: Smart Proximity Remote Key
-
Emergency Blade: Not Included
Note: This product is the electronic smart remote only. The metal emergency key blade is NOT included and must be sourced separately if needed. Programming by a qualified automotive locksmith or dealership is required for this key to operate your vehicle
