Genuine Hyundai Elantra 2012 Flip Insert Key Blade 81996-3X000 81996-3X001
SKU: TL24124
$3.15
Add to Cart
Add to Cart
Shipping Advisory: We sincerely apologize for possible shipment delays due to current tensions in the Middle East, particularly affecting operations in the UAE. Please rest assured that your package will arrive intact and accurate when received. We appreciate your patience.

433MHz 3 Buttons FCC ID: OKA-186T PCF7936A Hitag 2 Compatible P/N: 95430-3X101
| Battery Type | CR2032 |
|---|---|
| Unlocked | Yes |
| Emergency Key/blade | Not Included |
| Buttons | 3 |
| Frequency | 433MHz |
| Transponder Chip | PCF7936A and Hitag 2 |
| FCC ID | OKA-186T |
| OEM Part Number | 95430-3X100 and 95430-3X101 |
| Status | Genuine |
| Remote Type | Flip Key Remote |
| Weight | 0.065 kg |
| Battery Type | CR2032 |
|---|---|
| Unlocked | Yes |
| Emergency Key/blade | Not Included |
| Buttons | 3 |
| Frequency | 433MHz |
| Transponder Chip | PCF7936A and Hitag 2 |
| FCC ID | OKA-186T |
|---|---|
| OEM Part Number | 95430-3X100 and 95430-3X101 |
| Status | Genuine |
| Remote Type | Flip Key Remote |
| Weight | 0.065 kg |
| Brand | Model | Year (From–To) |
|---|---|---|
| Hyundai | Elantra | 2011–2016 |