TL41882

Genuine Nissan Z 2023 Smart Proximity Remote Key P/N: 285E3-6GP1A 3 Buttons
433MHz ID4A HITAG AES PCF7961M NCF29A1M
SKU: TL41882
MPN: 285E3-6GP1A
Categories
Brands
$81.13
Min 1
Accessories
Specifications
| Panic Button | Yes |
|---|---|
| Emergency Key/blade | Not Included |
| Compatible Part Number | 285E3-9BU1A |
| Buttons | 3 |
| Frequency | 433MHz |
| Transponder Chip | NCF29A1M and ID4A HITAG AES PCF7961M |
| OEM Part Number | 285E3-6GP1A |
| Status | Genuine |
| Remote Type | Smart Proximity Remote Key |
| Weight | 0.055 kg |
| Panic Button | Yes |
|---|---|
| Emergency Key/blade | Not Included |
| Compatible Part Number | 285E3-9BU1A |
| Buttons | 3 |
| Frequency | 433MHz |
| Transponder Chip | NCF29A1M and ID4A HITAG AES PCF7961M |
|---|---|
| OEM Part Number | 285E3-6GP1A |
| Status | Genuine |
| Remote Type | Smart Proximity Remote Key |
| Weight | 0.055 kg |
Genuine Nissan Z 2023 Smart Proximity Remote Key P/N: 285E3-6GP1A 3 Buttons 433MHz ID4A HITAG AES PCF7961M NCF29A1M
This Genuine Nissan Z Smart Proximity Remote Key is a factory-original replacement part for your 2023 Nissan Z. Designed to integrate seamlessly with your vehicle's keyless entry and push-to-start systems, this remote ensures reliable performance and security. It features a sleek black design with three metallic buttons (Lock, Unlock, Panic).
Note: This product does not include the emergency key blade.
Specifications:
-
Manufacturer: Genuine
-
Part Number: 285E3-6GP1A / 285E36GP1A
-
Compatible Part Number: 285E3-5B01A
-
FCC ID: KR5TXN7
-
IC: 7812D-TXN7
-
Frequency: 433.92 MHz
-
Buttons: 3 (Lock, Unlock, Panic)
-
Transponder Chip: ID4A HITAG AES PCF7961M / NCF29A1M
-
Color: Black
-
Weight: 0.055 KG

